Ogłoszenia‎ > ‎

Refleksje po „Seminarium psychologii pozytywnej w organizacji – spotkanie nauki z biznesem”, które odbyło się 19 czerwca 2013 we Wrocławiu.

opublikowane: 17 lip 2013, 05:44 przez ptpp poz   [ zaktualizowane 17 lip 2013, 05:48 ]

Seminarium zostało zainicjowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Pozytywnej. Do organizacji wydarzenia włączyły się Instytut Organizacji i Zarządzania oraz Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Natomiast ogromną pracę organizacyjną i wsparcie finansowe zaoferowała firma TAW Polska.

W seminarium uczestniczyło ponad 60 organizacji z całego Dolnego Śląska.

Niezwykle ucieszył nas zarówno ogromny odzew dolnośląskich organizacji, które chciały uczestniczyć w tym wydarzeniu jak i niezwykle ciekawa dyskusja, która pojawiła się w trakcie seminarium.

W ciągu 3 i pół godziny rozmawialiśmy na temat możliwości wdrożenia idei psychologii pozytywnej do polskich organizacji. Uczestnicy wysłuchali krótkich prezentacji na temat psychologii pozytywnej, dobrostanu pracowniczego, inteligencji emocjonalnej przywódców, coachingu i jego związku z psychologią pozytywną, sposobów wdrażania narzędzi ZZL zgodnie z ideą psychologii pozytywnej oraz różnicy między zaangażowaniem a pracoholizmem.

Po przeanalizowaniu ankiety ewaluacyjnej, którą uczestnicy mogli wypełnić, aby dać nam informacje zwrotne okazało się, że uczestnicy widzą sens wdrażania psychologii pozytywnej do biznesu, tematyka seminarium ich zainteresowała, a wiele z organizacji zostawiło do siebie kontakt w celu podjęcia w przyszłości współpracy z PTPP w tym zakresie.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prelegentom za uczestnictwo i mamy nadzieję, że na tym seminarium nasze wspólne działania się nie skończą.

ą
ptpp poz,
17 lip 2013, 05:44
Comments