Nasza aktywnośćFitness zawodowy - wykład na TEDxKatowice

opublikowane: 19 kwi 2019, 01:18 przez ptpp poz

06 kwietnia 2019 r nasza członkini Agnieszka Czerw wygłosiła krótki wykład w ramach wydarzenia Salon TEDxKatowice. Tematem wykładu był "fitness" zawodowy - problem dopasowania do pracy i organizacji jako uwarunkowań dobrostanu w pracy zawodowej
Dostępne są już zdjęcia z tego wydarzenia  

KOMPETENCJE OSOBOWOŚCIOWE I TWÓRCZE. Psychologiczne uwarunkowania kreatywności pracowników

opublikowane: 25 lut 2018, 04:12 przez ptpp poz

Miło nam zawiadomić, że ukazała się ciekawa książka dotycząca podmiotowych uwarunkowań zachowań twórczych w obszarze pracy zawodowej. Współautorką tej książki jest nasza członkini Barbara Mróz

Książka: Sztuka aktorska w badaniach psychologicznych i refleksji estetycznej

opublikowane: 17 lis 2017, 10:00 przez ptpp poz   [ zaktualizowane 17 lis 2017, 10:02 ]

"Sztuka aktorska w badaniach psychologicznych i refleksji estetycznej"
to książka, której jedną ze współautorek jest Barbara Mróz - nasza członkini.
Książka poświęcona jest psychologii aktorów - rzadko podejmowanej tematyce badawczej. Praca przywołuje m.in. liczne oryginalne wypowiedzi aktorów, dzięki czemu stanowi wartościową ilustrację badań psychologicznych w obszarze twórczości i funkcjonowania aktorów.

Psychologiczny model dobrostanu w pracy

opublikowane: 28 maj 2017, 01:38 przez ptpp poz   [ zaktualizowane 28 maj 2017, 01:38 ]

Nasza członkini Agnieszka Czerw wydała ostatnio książkę pt "Psychologiczny model dobrostanu w pracy. Wartość i sens pracy". Książka podejmuje ważny problem definiowania dobrostanu pracowniczego nie tylko w kontekście satysfakcji z pracy, ale także w ujęciu eudajmonistycznym rozumianym jako sens i osobista wartość pracy dla pracownika. Ponadto w książce znaleźć można omówienie relacji dobrostanu odczuwanego w kontekście pracy zawodowej do dobrostanu odczuwanego w innych obszarach życia podmiotu.

Projekt - dobre życie

opublikowane: 8 maj 2017, 15:35 przez ptpp poz

"Projekt Dobre Życie" to książka naszej członkini Marleny Kossakowskiej skierowana do osób, które zainteresowane są praktycznymi ćwiczeniami mentalnymi. Zadania przedstawione w książce opierają się na koncepcji dobrostanu według Seligmana. według Autorki mogą poprawić obszary naszego życia z zakresu: pozytywnych emocji, sensu życia, pozytywnych relacji, osiągnięć, zaangażowania (pasji).

Pozytywne interwencje psychologiczne

opublikowane: 8 maj 2017, 15:19 przez ptpp poz   [ zaktualizowane 8 maj 2017, 15:31 ]

Polecamy książkę Łukasza Kaczmarka pt "Pozytywne interwencje psychologiczne. Dobrostan a zachowania intencjonalne".
"Pozytywne interwencje wpisują się w nurt refleksji poświęconej zdrowiu psychicznemu definiowanemu za pomocą dwóch względnie niezależnych od siebie wymiarów ludzkiej psychiki: jako brak zaburzeń psychicznych oraz obecność dobrostanu" (z recenzji wydawniczej).

Warsztaty dla zagranicznych studentów

opublikowane: 28 paź 2015, 02:04 przez ptpp poz   [ zaktualizowane 28 paź 2015, 02:05 ]

19 października 2015 Polskie Towarzystwo Psychologii Pozytywnej we współpracy z Uniwersytetem SWPS w Warszawie zorganizowało warsztaty dla uczestników kursu z psychologii pozytywnej organizowanego przez Danish Institute for Study Abroad. 
Celem zajęć było pokazanie kluczowych aspektów psychologii pozytywnej w kontekście międzykulturowym, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej perspektywy. Podczas warsztatów studenci mieli okazję dowiedzieć się, jak kultura może oddziaływać na odczuwanie szczęścia i dążenie do niego. Mieli także okazję zapoznać się z najciekawszymi polskimi badaniami i odkryciami z obszaru psychologii pozytywnej.

Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi?

opublikowane: 24 wrz 2015, 02:03 przez ptpp poz   [ zaktualizowane 24 wrz 2015, 02:22 ]


Z przyjemnością informujemy, że książka "Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? Udane życie z perspektywy psychologicznej" naszej członkini Doroty Jasielskiej została nominowana do Nagrody Teofrasta w konkursie na najlepszą książkę psychologiczną roku 2015.
Pozycja w przystępny sposób prezentuje naukowe podejście do poczucia szczęścia oraz odpowiada na ważne pytania dotyczące jego uwarunkowań, takie jak: dlaczego niektórym ludziom niewiele potzreba, by czuli się dobrze, a inni nigdy nie wydają sie zadowoleni? Czy częste przeżywanie radości jest skuteczną metodą budowania szczęścia? Ile jest prawdy w popularnym stwierdzeniu, że pieniądze szczęścia nie dają?

Konferencja: Wartości i sens życia

opublikowane: 23 wrz 2015, 07:51 przez ptpp poz   [ zaktualizowane 23 wrz 2015, 07:54 ]

W dniach 21-22 września 2015 w Poznaniu odbyła się konferencja pt "Wartości i sens życia". Tematyka tak bliska naszym zainteresowaniom nie mogła nas nie poruszyć. Dlatego w ramach tej konferencji znalazło się wiele wykładów i referatów naszych członków.
Do wygłoszenia wykładów plenarnych zaproszeni byli prof. A. Zalewska i ks.prof. D. Krok. Natomiast w trakcie sesji tematycznych swoje badania omówiło jeszcze czworo naszych członków. Poniżej prezentujemy autorów i ich tematy.

A. Zalewska "Wartości a jakość życia - różne ujęcia badawcze"
D. Krok "Psychologia w poszukiwaniu sensu życia. Metodologiczne aspekty badań nad poczuciem sensu życia i jakością życia"
A. Borkowska "Wspólnota wartości: deklaracje czy rzeczywistość? Analiza przypadku"
A. Zawadzka "Indywidualizm i kolektywizm a aktywność obywatelska i subiektywny dobrostan młodzieży polskiej z rożnych środowisk"
M. Zięba "Przeżycia religijne, duchowe lub mistyczne w narracjach młodych dorosłych"
A. Czerw "Ważność pracy zawodowej w życiu kobiet – raport z badań"

Sposób na flow - strefa Psyche na Uniwersytecie SWPS w Katowicach

opublikowane: 11 wrz 2015, 07:43 przez ptpp poz   [ zaktualizowane 12 wrz 2015, 03:58 ]

13 września nasza członkini Beata Wolfigiel poprowadzi otwarty warsztat "Sposób na flow". Warsztat odbędzie się w Lato Kato na ul. Ceglanej 67c w Katowicach w ramach strefy Psyche. 

1-10 of 28